Střešní fólie

střešní folie

Před montáží střešní krytiny na šikmé střechy je potřeba aplikovat a vybrat si ten správný typ a druh podstřešní membrány nebo fólie (tj. pojistnou hydroizolaci).

To lze podle toho:

  • zda je tvar střechy složitý či nikoliv (zda by vůbec bylo možné vytvořit odvětrání pod podstřešní pojistnou hydroizolací či pod bedněním na němž pojistná hydroizolace leží)
  • zda se podstřešní pojistná hydroizolace bude montovat přímo na bednění
  • zda se tepelná izolace bude dotýkat spodní strany pojistné hydroizolace či bednění
  • jaká je požadována třída těsnosti pojistné hydroizolace
  • zda svojí paropropustností a vodotěsností membrána či fólie vyhovuje podmínkám stavby

Zvolit správný druh pojistné hydroizolace i parozábrany do střešní skladby je však někdy doslova „věda“, a proto vůbec není ostudou, pokud se našich zkušených pracovníků kdokoliv zeptá, zda do příslušné skladby a typu střechy může určitý materiál použít, popř. čím materiál spojit, utěsnit či opravit, a jakým způsobem.

Správně zvolená a aplikovaná střešní fólie nepropouští vodní páry z konstrukce pod střešní krytinu, tím chrání střešní krytinu před kondenzací páry na její spodní straně a tak zamezuje vzniku koroze. Chrání tepelnou izolaci před zafoukaným deštěm a sněhem při extrémním počasí.

Spodní vrstva z netkané textilie umožňuje částečnou absorpci v případě zvýšeného výskytu kondenzace vodních par na vnitřní straně fólie. Vlhkost absorbovaná do netkané textilie je po pominutí kondenzačních podmínek odvětrávána spodní ventilační mezerou mimo konstrukci.

Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru