Deskový materiál

deska OSB

Nejen pro stavbu či rekonstrukci střechy nabízíme:


1. OSB desky

Desky vyrobené z dřevěných třísek pojeny lepidly bez forlamdehydu, nabízející vysokou trvanlivost, odolnost, nosnost a stabilitu. Využívají se jako základní podlahové desky, vnitřní opláštění nosných stěn a stropů nebo pro stavbu příček a nosného opláštění.

 • OSB 2
 • OSB 3 Superfinish ECO - nosná deska pro použití ve vlhkém prostředí vyvinutá a vyrobená zcela v souladu se současnými požadavky na ekologické bydlení a s potřebou využívat přírodní organické materiály
 • OSB Airstop ECO - na nebroušenou desku OSB je nanesena speciální fenolová fólie snižující rozdíly v heterogenitě desek, díky které desky dosahují vynikajících hodnot neprůvzdušnosti a difuzního odporu. OSB Airstop ECO plně vyhovují potřebám současného trendu ve výstavbě moderních nízkoenergetických a zejména pasivních dřevostaveb požadujících zvýšené nároky na neprůvzdušnost obvodového pláště.
 • OSB Firestop - nosná deska pro použití ve vlhkém prostředí opatřená požárně odolnou úpravou na jedné, popř. obou stranách. Podle EN 13501-1 je dosažena třída B-s1,d0. Povrchová úprava kromě vysoké odolnosti proti prohoření zvyšuje pevnost OSB desky v ohybu i smyku ve všech tloušťkových kategoriích. Při požáru zajišťují protipožární celistvost po řádově delší dobu než je tomu např. u desek sádrokartonových. Desky jsou lehčí a pevnější než sádrokarton.

2. Dřevotřískové desky

Jedná se o desky na bázi dřeva vyrobené ze tří vrstev dřevěných třísek lepených pryskyřicí za vysoké teploty a tlaku. Tyto desky jsou šetrné k životnímu prostředí (recyklovatelný výrobek), mají stejný stupeň pevnosti ve všech směrech a nízký stupeň bobtnání v tloušťce a umožňují jednoduché opracování běžnými dřevoobráběcími nástroji. Mají hladký povrch a jsou vhodné pro další povrchovou úpravu (laminace, dýhování, atd).

dřevovláknitá deska

 • Surové dřevotřískové desky (P2)
 • Surové dřevotřískové desky (P3)určené pro užití ve vlhkých podmínkách s vysokou rozměrovou a tvarovou stabilitou
 • Nosné surové dřevotřískové desky (P5)určené pro užití ve vlhkých podmínkách s vysokou rozměrovou a tvarovou stabilitou
 • Surové dřevotřískové desky s přídavkem samozhášivých látek (FR)– protipožární odolnost třídy B-s1, pro lepší rozpoznatelnost jsou probarveny červeným pigmentem

3. Dřevovláknité desky (MDF)

Vyrobené z vláken lepených pryskyřicí za vysokého tlaku a teploty charakteristické velmi jemným povrchem. Desky jsou výborné pro další povrchové úpravy jako laminování, dýhování nebo kašírování. Vyznačují se dobrou mechanickou odolností, vysokou stabilitoi, homogenními vlastnostmi a nízkým stupněm bobtnání v tloušťce. Desky mohou být dále opracovávány a natírány.

 • Středně husté dřevovláknité desky
 • Středně husté dřevovláknité konstrukční desky (MDF MR)pro použití ve vlhkém prostředí pro okamžité nebo krátkodobé zatížení. Desky vhodné pro upotřebení ve stavebních aplikacích s požadavky na nosnost a vlhkuodolnost, ale i pro celou řadu dalších možných interiérových a designových aplikací.
 • Ohniodolné středně husté dřevovláknité desky (MDF FR)
 • Vysoce husté dřevovláknité desky (HDF)určené pro použití v suchých podmínkách interiéru, charakteristické velmi jemným povrchem.

Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru