Okapový systém

Dodáváme kompletní okapové systémy vhodné pro všechny typy střech a krytiny, pro které jsou charakteristické vysoká kvalita materiálu a snadná montáž. Vybrat si můžete dle

okapový systém

1. tvaru

 • půlkulatý žlab
 • hranatý žlab
 • balkónový zástrčný žlab

2. užitého materiálu

 • Ocelový, žárově pozinkovaný plech s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou povrchovou úpravu. Veškeré prvky jsou vyráběny ze švédského ocelového plechu tl. 0,6 – 0,7mm. Na vstupní materiál (svitek) jsou předem naneseny veškeré ochranné vrstvy, již před tím, než se z něho začnou tvarovat jednotlivé prvky. Tato technologie zajišťuje stejnoměrné pokrytí povrchovou úpravou, a to i na těžko dostupných a namáhaných místech. Tato technologie zajišťuje dlouhou životnost a bezúdržbovost po dobu až 40 let. I přesto že je tento okapový systém vyráběn z velmi kvalitního a trvanlivého materiál, jedná se o materiál, který je na rozdíl od mědi nezajímavý pro zloděje.
 • Titanzinkový - bez nátěrů, bez údržby. Titanzinek je litina 3 kovů, zinek - cca 99%, mědi - cca do 1% a titanu - cca do 0,2%. Hlavní výhodou tohoto materiálu je jeho dlouhá životnost (delší než pozinku nebo lakovaného pozinku) a bezúdržbovost.
 • Měděný - měď patří mezi nejkvalitnější materiál. Je však třeba počítat se změnou povrchu vlivem povětrnostních podmínek.
 • Hliníkový okapový systém patří mezi nejkvalitnější. Jsou maximálně odolné, nerezaví, a jsou tím pádem bezúdržbové. Výhodou je jejich lehkost a snadná montáž. Dodávají se v několika barevných odstínech.
 • Pozinkovaný - zinek je měkký, lehce tavitelný kov a jeho barva je modro-bílá. Pozinkováním se rozumí povrchová úprava železných či ocelových materiálů, a to nanesením vrstvy zinku, který chrání tento materiál proti korozi.
 • okapový systém

 • Pozinkový barevný - další vývojový stupeň ocelářského průmyslu se zaměřením na ochranu proti korozi a přizpůsobení se současným požadavkům ve stavebnictví. Povrchová úprava se provádí nanášením polyuretanu v tloušťce cca 25 mikrometrů z obou stran. Následuje lakování, které materiálu dodá povrchovou tvrdost. Díky ochranné barevné vrstvě laku je tento systém bezúdržbový. Životnost tohoto okapového systému je delší nežli u čistého pozinku. Polyuretan na rozdíl od polyesteru při tvarování a ohýbání nepuká, nevznikají mikrovlásečnicové trhlinky, má stálejší barevný odstín a je odolnější vůči povětrnostním podmínkám.
 • Plastový okapový systém - velmi elegantní stavebnicový systém. Vzhled je v dnešní době velmi důležitým parametrem, který určuje základní trendy v moderním stavebnictví, ale nelze zapomínat na vysokou kvalitu výroby. Systém je vyrobený z kvalitního PVC, které je vysoce odolné vůči UV záření, a nabízí stavebnicový (zaklapovací) systém, jehož spojovací prvky jsou dodávané včetně těsnění. Tento systém zaručuje rychlou a jednoduchou montáž.

 • okapový systém pozinkovaný


  Naši dodavatelé:


  Napište nám

    
  Nahoru