Malby

Nabízíme:

1. Fasádní barvy:

 • akrylátové – vhodné k nátěrům vápenných, vápenocementových a břízolitových omítek, omítek s akrylátovým pojivem, zdiva, k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí apod. Nátěr vytváří matný, paropropustný, plně omyvatelný povrch, odolný vůči povětrnosti, kyselým dešťům a průmyslovým exhalacím. Barvy jsou vhodné pro nátěry nových i starých minerálních omítek, pro obnovovací nátěry akrylátových fasádních barev, pro sjednocující nebo obnovovací nátěry kontaktních zateplovacích systémů s povrchovou úpravou z akrylátové tenkovrstvé omítky.
 • silikonové – barvy obsahující výztužná mikrovlákna umožňující přemostění nedynamických vlasových trhlinek (max. 0,3 mm). Jsou určené k nátěrům vápenných, vápenocementových a břízolitových omítek, omítek s polymerním pojivem, zdiva, k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí apod. Barvy jsou vhodné pro nové i renovační nátěry fasád, pro sjednocující nebo obnovovací nátěry povrchů kontaktních zateplovacích systémů atd. Nátěr vytváří matný, paropropustný, plně omyvatelný povrch, odolný vůči povětrnosti, kyselým dešťům a průmyslovým exhalacím.>
 • silikátové - nátěrový systém je tvořen základní nátěrem a jemnou disperzní silikátovou nátěrovou hmotou, jejíž hlavním pojivem je draselné vodní sklo. Díky svým vlastnostem dává natřeným plochám klasický vzhled a zachovává tak autentičnost objektů a přirozené stárnutí. Proto se používá zejména pro obnovu fasádních povrchů historických a památkově chráněných objektů. Nátěrovou hmotu lze použít i v interiéru. Používá se k nátěrům čistě minerálních podkladů, jako jsou vyzrálé vápenné, vápenocementové a cementové omítky, štuky, staré očištěné minerální nátěry, cihly, pískovec, stavební kámen, případně k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí apod. Nátěr vytváří matný, vysoce paropropustný, plně omyvatelný povrch, velmi odolný vůči povětrnosti, kyselým dešťům a průmyslovým exhalacím.

2. Interiérové barvy:

mlaby

a) Klasické
 • tekuté - k vnitřním nátěrům stěn a stropů (vápenných, vápenocementových omítek, zdiva, betonových panelů apod.) Nátěr vytváří matný, paropropustný povrch, který je odolný vůči standardní vlhkosti v místnostech. Natřený povrch nesmí být ve stálém kontaktu s vodou a nesmí být vystaven kondenzující vlhkosti. Zaschlý nátěr krátkodobě odolá teplotě okolo 70 °C. Barva je vhodná pro výmalbu obytných, užitkových a průmyslových prostor s nižšími nároky.
 • práškové - práškový polotovar pro přípravu vodou ředitelné klasické malířské barvy určené do vnitřních prostor pro nátěry vápenných a vápenocementových omítek, zdiva, betonových panelů apod. Natřený povrch nesmí být ve stálém kontaktu s vodou a nesmí být vystaven kondenzující vlhkosti. Barva je vhodná pro výmalbu obytných, užitkových a průmyslových prostor s nižšími uživatelskými nároky.
 • vápenný nátěr - klasická vápenná barva určená k nátěrům minerálních omítek a zdiva v interiéru i exteriéru, pro hygienické nátěry obytných prostor, skladů potravin, stájí, sklepů apod., svým tradičním složením je vhodný i pro nátěry historických objektů, kde je vyžadován charakteristický vzhled a způsob stárnutí. Počáteční alkalický charakter a velmi nízký zanedbatelný obsah organických látek snižuje riziko napadení vlastního nátěrového filmu mikroorganismy (bakterie, plísně, řasy).
b) Disperzní
 • omyvatelné - vhodné pro výmalbu reprezentativních obývacích a komerčních prostor, zdravotnických zařízení, škol, dětských pokojů, kuchyní, jídelen, chodeb, kanceláří, prodejních prostor apod. Jsou určené nátěrům stěn a stropů, vápenných, vápenocementových, sádrovápenných a sádrových omítek, sádrokartonových, sádrovláknitých a dřevovláknitých desek, omítek s akrylátovým pojivem, betonových panelů a monolitů, papírových tapet k tomu určených, tapet ze skelných vláken apod. Rovněž k aplikaci na podklady s kombinací např. minerálních omítek a sádrokartonu nebo po vhodné úpravě povrchu na sololit, umakart aj. Nátěr vytváří matný až hedvábně matný, středně paropropustný povrch, který je odolný vůči standardní vlhkosti v místnostech a odolný vůči oděru za mokra ve třídě 2 až 1 dle ČSN EN 13300.
 • otěruvzdorné – barvy vyznačující se výbornou krycí schopností, vysokou vydatností a otěruvzdorností za sucha. Vytváří matný jemný povrch ideální pro reprezentativní interiéry. Nátěrový film je vysoce paropropustný, vhodný na sanační omítky. Používá se k vnitřním nátěrům vápenných, vápenocementových, sádrovápenných a sádrových omítek, sádrokartonových, sádrovláknitých a dřevovláknitých desek, omítek s akrylátovým pojivem, betonových panelů a monolitů, papírových tapet k tomu určených, tapet ze skelných vláken apod. Vyznačují se nízkým odstřikem při aplikaci válečkem a snadnou aplikací štětkou.
 • tónované – barvy určené pro okamžitou aplikaci tónované barvy, s výraznou krycí schopností, matným vzhledem, vynikající paropropustností, odolné vůči otěru za sucha, vhodné k nátěrům omítek sanačních systémů.>
 • dekorační – barvy vytvářející strukturní povrch za pomocí příměsi písku nebo dřevěných pilin, odolné vůči otěru za sucha vyznačující se snadnou aplikací, vhodné pro různé podklady.
 • speciální – barvy obsahující speciální příměsi pro dosažení štukového vzhledu, přípravky proti plísním, skvrnám či pro dodatečnou ochranu disperzních barev.>

3. Latexové barvy

barvy určené pro užitkové a hospodářské prostory v interiéru i exteriéru, se zlepšenými vlastnostmi klasických nátěrů, odolné vůči otěru za mokra, s výraznou krycí schopností.

4. Tónovací barvy a přípravky

určené k tónování fasádních a vnitřních disperzních i klasických nátěrů, případně k přímé aplikaci

5. Omítkoviny

viz. Omítky

6. Barvy na dřevo, kov a beton:

mlaby

 • vodou ředitelné – matné i lesklé akryly pro vnitřní i vnější použití, základní i vrchní
 • rozpouštědlové – základní i vrchní

7. Lazurovací laky na dřevo

rozpouštědlové olejové lazury tenkovrstvé a středněvrstvé alkydové lazury profesionální kvality pro ochranné a dekorativní nátěry dřevěných povrchů.

8. Penetrace a prostředky pro úpravu povrchu:

 • universální penetrační nátěry – do interiéru i exteriéru, určené pro sjednocení různé nasákavosti podkladu, jeho zpevněním zvýšení přídržnosti dalších nátěrů.
 • universální pigmentované penetrační přípravky – určené pro tónování, sjednocení povrchu s budoucím nátěrem.
 • silikátové základní nátěry – určené pro snížení a sjednocení různé nasákavosti podkladu, zpevnění čistě minerálních podkladů, používá se jako ředidlo do silikátových nátěrových hmot.
 • akrylátové disperze typu Sokrat – impregnační nátěr do interiéru i exteriéru určený k sjednocení různé nasákavosti podkladu, dále jako pojivo do stavebních směsí či k bezotěrovému nátěru betonu.
 • speciální přípravky – k neutralizaci povrchu čerstvých vyschlých vysprávek minerálních omítek, k izolaci skvrn různého charakteru, k likvidaci plísní a řas atd.

9. Hydroizolační prostředky

nátěry pod obklady a dlažby balkónů, teras a lodžií, v koupelnách, bazénech nebo vodních nádržích. Hydroizolace základů staveb, pod obklady a dlažby hydroizolace podlah pod i nad topné médium, opravy průsaků studničních skruží, izolace sklepních prostor, opěrných zdí, antikorozní nátěry ocelových konstrukcí.

10. Hydrofobizační nátěry

bezbarvé nátěry pro zamezení přístupu vody do konstrukce povrchu, pronikají do malé hloubky porézních materiálů a vytváří voduodpudivou vrstvu


Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru