Vnitřní omítky

1. Sádrové omítky

přinášejí vyšší standard povrchů stěn a přesné zpracování detailů. V konečném součtu je jejich použití racionální a cenově výhodné. Sádrové omítky doplňují zateplení stavby díky nízké hodnotě součinitele tepelné vodivosti a slouží jako hygrotermální regulátor. Snižují nebezpečí vzniku kondenzace vodních par. Podklad pod sádrové omítky musí být dostatečně pevný, únosný a soudržný. Pro zajištění sjednocení vlastností podkladu nebo jako adheze následujících vrstev jsou vhodné základní nátěry vyrovnávající nasákavost na silně nebo nerovnoměrně savé podklady (cihelný střep, pórobeton ad.) a nátěr pro nanášení na betonový podklad.

Výhody sádrových omítek:

  • celý proces od nanesení až po konečné úpravy povrchu trvá pouze jeden den
  • snadné napojování v ploše
  • použití jednoho materiálu na všechny vnitřní omítky bez rozdílu podkladu
  • při hlazeném povrchu bezproblémové provádění oprav
  • hlazeným povrchem lze interiér výborně sjednotit se sádrokartonem, např. v podkrovních prostorách

Strojní – průmyslové nanášení

Ruční

vnitřní omítky

2. Tenkovrstvé sádrové omítky

v dnešní době možného přesného zdění nabízí tato varianta úsporu materiálu bez nutnosti nanášení silné vrstvy omítky nebo vícevrstvých omítkových systémů. Vhodné především pro pórobeton, kde umožňuje nanášení na podklad bez kontaktního můstku či penetrace. Svou univerzálností však vyhovuje i jako povrchová vrstva na monolitickém i prefabrikovaném betonu, přesném zdění z vápenopískových cihel nebo jako štuková vrstva na původní jádrové omítky. V případě ručního zpracování se jedná doslova o hobby produkt, který má výbornou přídržnost k podkladu a při zachování technologického postupu lze dosáhnout vynikajícího výsledku i bez zednické praxe. Jednoduchý a efektivní způsob zpracování doplněný o výborné užitné vlastnosti a atraktivní povrchy se tak stává jedinečnou kombinací pro Váš interiér.

3. Sádrové stěrky

ideální omítka na ostění při výměně oken, jsou určeny pro rychlou a efektivní úpravu menších ploch nebo pro vyspravení podkladu před plošným stěrkováním nebo pro zaplnění instalačních drážek.

4. Vápenocementové omítky

tradiční omítkové systémy jednovrstvé nebo jádrové doplněné o vrchní vrstvy štuků a stěrek. Tyto systémy jsou dlouhodobě ověřeným řešením povrchových úprav stěn a stropů v exteriéru i interiéru. Omítky lze užít na všechny běžné podklady, akumulují teplo, regulují vlhkost v interiéru, vyznačují se jednoduchým a rychlým zpracováním, možností kombinace s jednotlivými typy omítek a snadným docílením atraktivního výsledného povrchu.

Strojní – průmyslové nanášení

Ruční

5. Štuky a stěrky – určené pro úpravu povrchu minerálních jádrových omítek v interiéru.

Podklad musí být pevný, bez uvolňujících se částic, zbavený prachu, nátěru, zbytků odformovacích prostředků a solných výkvětů. Musí být dostatečně drsný, suchý a rovnoměrně nasákavý. Povrch nesmí být vodoodpudivý

6. Příslušenství pro omítky

nabízíme široký sortiment doplňkových výrobků pro dokonalý vzhled finální omítky

  • omítkové lišty
  • rohové omítkové lišty
  • okenní a dveřní připojovací profily
  • rohové omítkové lišty pro tenkovrstvé omítky
  • soklové omítkové lišty
  • drátěné rohové lišty
  • armovací síťoviny

vnitřní omítky vnitřní omítky


Naši dodavatelé:


Malby

Nabízíme:

1. Fasádní barvy:

  • akrylátové – vhodné k nátěrům vápenných, vápenocementových a břízolitových omítek, omítek s akrylátovým pojivem, zdiva, k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí apod. Nátěr vytváří matný, paropropustný, plně omyvatelný povrch, odolný vůči povětrnosti, kyselým dešťům a průmyslovým exhalacím. Barvy jsou vhodné pro nátěry nových i starých minerálních omítek, pro obnovovací nátěry akrylátových fasádních barev, pro sjednocující nebo obnovovací nátěry kontaktních zateplovacích systémů s povrchovou úpravou z akrylátové tenkovrstvé omítky.
  • silikonové – barvy obsahující výztužná mikrovlákna umožňující přemostění nedynamických vlasových trhlinek (max. 0,3 mm). Jsou určené k nátěrům vápenných, vápenocementových a břízolitových omítek, omítek s polymerním pojivem, zdiva, k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí apod. Barvy jsou vhodné pro nové i renovační nátěry fasád, pro sjednocující nebo obnovovací nátěry povrchů kontaktních zateplovacích systémů atd. Nátěr vytváří matný, paropropustný, plně omyvatelný povrch, odolný vůči povětrnosti, kyselým dešťům a průmyslovým exhalacím.>
  • silikátové - nátěrový systém je tvořen základní nátěrem a jemnou disperzní silikátovou nátěrovou hmotou, jejíž hlavním pojivem je draselné vodní sklo. Díky svým vlastnostem dává natřeným plochám klasický vzhled a zachovává tak autentičnost objektů a přirozené stárnutí. Proto se používá zejména pro obnovu fasádních povrchů historických a památkově chráněných objektů. Nátěrovou hmotu lze použít i v interiéru. Používá se k nátěrům čistě minerálních podkladů, jako jsou vyzrálé vápenné, vápenocementové a cementové omítky, štuky, staré očištěné minerální nátěry, cihly, pískovec, stavební kámen, případně k dekoračním nátěrům svislých betonových konstrukcí apod. Nátěr vytváří matný, vysoce paropropustný, plně omyvatelný povrch, velmi odolný vůči povětrnosti, kyselým dešťům a průmyslovým exhalacím.

2. Interiérové barvy:

mlaby

a) Klasické
  • tekuté - k vnitřním nátěrům stěn a stropů (vápenných, vápenocementových omítek, zdiva, betonových panelů apod.) Nátěr vytváří matný, paropropustný povrch, který je odolný vůči standardní vlhkosti v místnostech. Natřený povrch nesmí být ve stálém kontaktu s vodou a nesmí být vystaven kondenzující vlhkosti. Zaschlý nátěr krátkodobě odolá teplotě okolo 70 °C. Barva je vhodná pro výmalbu obytných, užitkových a průmyslových prostor s nižšími nároky.
  • práškové - práškový polotovar pro přípravu vodou ředitelné klasické malířské barvy určené do vnitřních prostor pro nátěry vápenných a vápenocementových omítek, zdiva, betonových panelů apod. Natřený povrch nesmí být ve stálém kontaktu s vodou a nesmí být vystaven kondenzující vlhkosti. Barva je vhodná pro výmalbu obytných, užitkových a průmyslových prostor s nižšími uživatelskými nároky.
  • vápenný nátěr - klasická vápenná barva určená k nátěrům minerálních omítek a zdiva v interiéru i exteriéru, pro hygienické nátěry obytných prostor, skladů potravin, stájí, sklepů apod., svým tradičním složením je vhodný i pro nátěry historických objektů, kde je vyžadován charakteristický vzhled a způsob stárnutí. Počáteční alkalický charakter a velmi nízký zanedbatelný obsah organických látek snižuje riziko napadení vlastního nátěrového filmu mikroorganismy (bakterie, plísně, řasy).
b) Disperzní
  • omyvatelné - vhodné pro výmalbu reprezentativních obývacích a komerčních prostor, zdravotnických zařízení, škol, dětských pokojů, kuchyní, jídelen, chodeb, kanceláří, prodejních prostor apod. Jsou určené nátěrům stěn a stropů, vápenných, vápenocementových, sádrovápenných a sádrových omítek, sádrokartonových, sádrovláknitých a dřevovláknitých desek, omítek s akrylátovým pojivem, betonových panelů a monolitů, papírových tapet k tomu určených, tapet ze skelných vláken apod. Rovněž k aplikaci na podklady s kombinací např. minerálních omítek a sádrokartonu nebo po vhodné úpravě povrchu na sololit, umakart aj. Nátěr vytváří matný až hedvábně matný, středně paropropustný povrch, který je odolný vůči standardní vlhkosti v místnostech a odolný vůči oděru za mokra ve třídě 2 až 1 dle ČSN EN 13300.
  • otěruvzdorné – barvy vyznačující se výbornou krycí schopností, vysokou vydatností a otěruvzdorností za sucha. Vytváří matný jemný povrch ideální pro reprezentativní interiéry. Nátěrový film je vysoce paropropustný, vhodný na sanační omítky. Používá se k vnitřním nátěrům vápenných, vápenocementových, sádrovápenných a sádrových omítek, sádrokartonových, sádrovláknitých a dřevovláknitých desek, omítek s akrylátovým pojivem, betonových panelů a monolitů, papírových tapet k tomu určených, tapet ze skelných vláken apod. Vyznačují se nízkým odstřikem při aplikaci válečkem a snadnou aplikací štětkou.
  • tónované – barvy určené pro okamžitou aplikaci tónované barvy, s výraznou krycí schopností, matným vzhledem, vynikající paropropustností, odolné vůči otěru za sucha, vhodné k nátěrům omítek sanačních systémů.>
  • dekorační – barvy vytvářející strukturní povrch za pomocí příměsi písku nebo dřevěných pilin, odolné vůči otěru za sucha vyznačující se snadnou aplikací, vhodné pro různé podklady.
  • speciální – barvy obsahující speciální příměsi pro dosažení štukového vzhledu, přípravky proti plísním, skvrnám či pro dodatečnou ochranu disperzních barev.>

3. Latexové barvy

barvy určené pro užitkové a hospodářské prostory v interiéru i exteriéru, se zlepšenými vlastnostmi klasických nátěrů, odolné vůči otěru za mokra, s výraznou krycí schopností.

4. Tónovací barvy a přípravky

určené k tónování fasádních a vnitřních disperzních i klasických nátěrů, případně k přímé aplikaci

5. Omítkoviny

viz. Omítky

6. Barvy na dřevo, kov a beton:

mlaby

  • vodou ředitelné – matné i lesklé akryly pro vnitřní i vnější použití, základní i vrchní
  • rozpouštědlové – základní i vrchní

7. Lazurovací laky na dřevo

rozpouštědlové olejové lazury tenkovrstvé a středněvrstvé alkydové lazury profesionální kvality pro ochranné a dekorativní nátěry dřevěných povrchů.

8. Penetrace a prostředky pro úpravu povrchu:

  • universální penetrační nátěry – do interiéru i exteriéru, určené pro sjednocení různé nasákavosti podkladu, jeho zpevněním zvýšení přídržnosti dalších nátěrů.
  • universální pigmentované penetrační přípravky – určené pro tónování, sjednocení povrchu s budoucím nátěrem.
  • silikátové základní nátěry – určené pro snížení a sjednocení různé nasákavosti podkladu, zpevnění čistě minerálních podkladů, používá se jako ředidlo do silikátových nátěrových hmot.
  • akrylátové disperze typu Sokrat – impregnační nátěr do interiéru i exteriéru určený k sjednocení různé nasákavosti podkladu, dále jako pojivo do stavebních směsí či k bezotěrovému nátěru betonu.
  • speciální přípravky – k neutralizaci povrchu čerstvých vyschlých vysprávek minerálních omítek, k izolaci skvrn různého charakteru, k likvidaci plísní a řas atd.

9. Hydroizolační prostředky

nátěry pod obklady a dlažby balkónů, teras a lodžií, v koupelnách, bazénech nebo vodních nádržích. Hydroizolace základů staveb, pod obklady a dlažby hydroizolace podlah pod i nad topné médium, opravy průsaků studničních skruží, izolace sklepních prostor, opěrných zdí, antikorozní nátěry ocelových konstrukcí.

10. Hydrofobizační nátěry

bezbarvé nátěry pro zamezení přístupu vody do konstrukce povrchu, pronikají do malé hloubky porézních materiálů a vytváří voduodpudivou vrstvu


Naši dodavatelé:


Lepidla a spárovací hmoty

Nabízíme lepidla pro obklady a dlažby, pro užití v exteriéru i interiéru, lepidla speciální, rychletuhnoucí, určená pro přímé užití – s jejich výběrem vám rádi pomůžeme.

  1. Nizkoprašná lepidla – vyvinutá přímo pro práci v interiérech, vyznačují se bezprašností a snadnou zpracovatelností. Nabízíme lepidla určená pro lepení na
    • anhydritové potěry,
    • rychletuhnoucí flexibilní cementová lepidla,
    • flexibilní lepidla na obklady a dlažby,
    • lepící tmely na obklady a dlažby na bázi vápence

  2. Standardní lepidla
    • lepidla na obklady a dlažby na bázi písku – lepení obkladů i dlažeb v interiéru, vhodné pro nasákavé dlaždice o rozměrech max. 20 x 20 cm, pro lepení soklů, třída C1T
    • flexibilní lepidla na obklady a dlažby – vysoce přilnavé, pro lepení obkladů a dlažeb, vhodné pro podlahové vytápění, pro interiér i exteriér, třída C2T
    • flexibilní lepidla na obklady a dlažby – vysoce přilnavé lepidlo pro středněvrstvé lepení, určené ke složitému obkládání, pro lepení obkladů a dlažeb v interiéru a exteriéru do rozměru max. 60 x 60 cm., vhodné pro podlahové vytápění, třída C2T S1
    • lepidla na obklady a dlažby na bázi vápence – pro lepení obkladů a dlažeb v interiéru s krátkou dobou korekce, vhodné pro nasákavé dlaždice o rozměrech max. 40 x 60 cm., třída C1T
    • mrazuvzdorný lepící tmel třídy C2 – pro lepení obkladů a dlažeb i interiéru i exteriéru, elastický a vysoce přilnavý, vhodný pro podlahové vytápění
    • lehčená vysoce přilnavá lepidla na obklady a dlažby třídy C2TE – cementová lepidla pro plnou zátěž po 24 hod., snížená spotřeba - lehčené
    • lepidla určená pro velké a ultratenké formáty keramiky - vhodné pro podlahové vytápění a anhydritové potěry, pro interiér i exteriér, třída C2TE S2

  3. Profi lepidla
    • flexibilní lepidlo na obklady a dlažby – vysoce přilnavé lepidlo pro středněvrstvé lepení, určené ke složitému obkládání v interiéru i exteriéru, do rozměru keramiky 60 x 60 cm, vhodné pro slinuté dlaždce a podlahové vytápění, třída C2T S1
    • rychletuhnoucí flexibilní lepící tmel na bázi vápence – spárovat lze již po 6 hod, plná zátěž po 12 hod., elastický a vysoce přilnavý, vhodný pro podlahové vytápění, pro interiér i exteriér, třída C2TF S1
    • rychletuhnoucí flexibilní cementové lepidlo – pochozí po 4 hod., spárovat lze po 6 hod., plná zátěž po 12 hod., vysoce přilnavé, vhodné pro podlahové vytápění, pro interiér i exteriér, třída C2TF S1
    • bílé lepidlo na obklady a dlažby – určené pro skleněné mozaiky, porcelánové dlaždice a ostatní tenkostěnné a průsvitné obklady, vysoce přilnavé, vhodné pro podlahové vytápění, pro interiér i exteriér, třída C1T
    • lepidla na dlažbu pro anhydritové potěry – lité lepidlo pro dlaždice lekých rozměrů i z přírodního kamene, pochozí po 12 hod., hodné pro podlahové vytápění, třídy C2E

  4. Speciální lepidla
  5. lepidla

    • litá i flexibilní lepidla na dlažbu – „2 v 1“, standartní i lité použití, elastická a vysoce přilnavé, pro lepení obkladů a dlažeb v interiéru i exteriéru, pro podlahové vytápěí, třída C2TE S1>
    • flexibilní lepidla z trasového cementu pro středněvrstvé lepení obkladů a přírodního kamene – pro interiér i exteriér, omezené zvětrávání v případě vlhkosti ve vnitřních i venkovních prostorách, pro vrstvy tl. 5 – 20 mm, na stěny i podlahy, třída C2TE
    • flexibilní a rychletuhnoucí lepidla pro tenkovrstvé i středněvrstvé lepení obkladů, dlažeb a přírodního kamene, kdy je nutno provést práce v co nejrychlejším sledu - pro interiér i exteriér, lepidlo, u kterého se počítá s co nejkratší dobou pro přilnutí střepu pochůzností dlažby ve vnitřních i venkovních prostorách, tl. vrstvy 2 – 10 mm, pochozí po 3 hod.
    • Rychlé, bezprašné, odlehčené lepidlo – bezprašná úprava, rychle tvrdnoucí fluidní lepidlo s možností spárovat plochy po 3 hod., plná zátěž 6 hod., vhodné pro podlahové vytápění, snížená spotřeba, třída C2F

  6. Disperzní, epoxidová a jiná lepidla
    • disperzní lepidlo na obklady a ždlažbu v interiéru – k přímému použití, do středně vlhkých prostor (koupelny a WC), třída D1T
    • disperzní lepidlo na obklady - k přímému použití, do středně vlhkých prostor (koupelny a WC), třída D1T
    • epoxidové lepidlo a spárovací malta na obklady a dlažby – tlouštka spáry . - 15 mm, pochůznost po 24 hod., odolné vůči mrazu, zředěným chemickým látkách a otěru, třída R2T
    • vysoce flexibilní lepidlo na bázi tvrditelných pryskyřic – vysoce lepivé, pro náročné lepení, vodotěsné, odolné proti zředěným kyselinám a zásadám, třída R2 TE

Déle nabízíme širokou paletu párovacích hmot a silikonů všech barev a odstínů

  1. Barevná spárovací malta pro spáry 1 – 15 mm – samoschnoucí vyzrávání, ochrana proti flekacení a výkvětům, snadná a pohodlná zpracovatelnost, vhodná pro umělý i přírodní kámen, interiéry i exteriéry, podlahové vytápění, odolná proti běžným čistícím prostředkům, třída CG2 WA
  2. Spárovací malta pro šíři 1 – 6 mm – výborně zpracovatelná spárovací malty, s protiplísňovou a antibakteriální úpravou, krémový efekt,
  3. Spárovací malta pro šíři 2 – 20 mm – křémovitý efekt, snížená nasákavost, vysoká odonost, protiplísňová odolnost
  4. Rychletuhnoucí spárovací malty na přírodní kámen, kabřinec a Klinker pásky – možno používat na dlažbuy trvale uložené pod vodou, pro práce v časové tísni, šíře spáry 3 – 20 mm
  5. Spárovací malta k povrchové úpravě spár keramických pásků a lícového zdiva a spár u neopracovaných kamenných dlažeb, mrazuvzdorná
  6. Bílý plastický a elastický tmel – velmi snadno použitelný, barveně stálý, po vytvrzení vodě odolný, velmi dobře přilnavý k porézním materiálům, po vytvrzení přetíratelný
  7. Elastický spárovací zmel na bázi polysiloxanu - tmelení v sanitárních místnostech a kuchyních, barevně stálý a odolný vůči UV záření, dobrá přilnavost k většině materiálů
  8. Šedý elastický tmel na bázi MS polymeru – velmi snadno použitelný, barevně stálý, po vytvrzení vodě odolný, přetíratelný, velmi dobře přilnavý k porézním materiálům

Naši dodavatelé:


Obklady

obkladz

Venkovní obklady jsou určeny na obklad fasád, soklů, teras nebo plotů. Jsou vhodné do extrémních podmínek, kde od obkladu očekáváme vysokou odolnost - mrazuvzdornost, voděodolnost a žáruvzdornost. Mezi venkovní obklady řadíme betonové obklady, keramzitové obklady a tradiční cihlové pásky. Všechny venkovní obklady lze použít i do interiéru.

Lepení obkladů realizujeme za pomocí speciálních lepidel, které odolávají změnám počasí. Venkovní obklad je podle typu určený k bezspárovému uložení, nebo se po nalepení spáruje spárovací hmotou. Všechny obklady je důležité na závěr impregnovat, aby byl obklad chráněný a krásný po mnoho dalších let.

K většině obkladů se vyrábí rohové prvky - jsou to rohové obklady, které umožňují přirozený přechod mezi stěnou a rohem.

1. Betonové obklady - patří mezi velice oblíbenou variantu finální úpravy fasády. Detailně napodobují strukturu přírodních materiálů, jako je břidlice, kvarcit, pískovec, opuka, cihla a mnoho dalších. K dostání jsou v mnoha barevných odstínech, takže uspokojí i náročnější požadavky. Oproti kamenným obkladům jsou obklady z umělého kamene levnější a také lehčí, proto se s nimi lépe pracuje a lze je použít také na zateplené fasády. Fasádní obklady lze využít kromě exteriéru také ve vnitřních prostorách. V moderních interiérech dnes již velmi často patří dekorativní obložení přírodního typu.

2. Keramzitové obklady- jsou o 35% lehčí než srovnatelné obklady z betonu a proto mnohem vhodnější jak pro exteriérové i interiérové použití. Vlastnosti keramzitu:

  • nízká objemová hmotnost
  • tepelné a zvukové izolační vlastnosti
  • mrazuvzdornost
  • žáruvzdornost
  • odolnost proti mechanickému poškození a nasávání vlhkosti
  • zdravotní nezávadnost
  • ekologičnost - lze recyklovat

3. Cihlové obklady - vyráběny z přírodních materiálů, vysoce kvalitní a vhodné pro realizaci velkého množství různorodých projektů, a to i v kombinaci se zateplovacími systémy. Jsou vhodné jak pro venkovní obklady, tak pro obklad interiéru. Estetická stránka stěn s lícovými cihlami, obkladovými pásky nebo plochy s položenou cihelnou dlažbou jsou nesmírně působivé. Obkladové lícové pásky nabízíme v mnoha odstínech, povrchových úpravách, rozměrech, klasických a rustikálních provedení.


Naši dodavatelé:


Doplňky fasáda

Pro kompletní dodávku zateplovacích systémů nabízíme široký sortiment doplňků:

doplňky fasády

  • Prefabrikované protipožární nadpraží a ostění - systém pro zvýšení požární odolnosti nadpraží a ostění stavebních otvorů
  • Protipožární lišty AFC, AFD - lišty pro montáž protipožárního řešení zateplení nadpraží
  • Zakládací úhelníkový profil ETICS (kontaktní zateplovací systém) - Systém založení ETICS společně se zakončovacím profilem s okapničkou. Kompletní set vyhovuje požadavkům pro založení ETICS z (polystyrenu) nad terénem se zvýšenou požární odolností
  • PVC zakládací profily
  • Zakončovací profily s okapničkou - k horizontálnímu ukončení zateplovacích systémů (nad okny, dveřmi, hrana soklu apod.), k cílenému odvodu stékající vody po systému
  • Profily připojovací, rohové, ukončovací - zajišťují vodotěsné napojení parapetního plechu zespodu i v ostění, zpevňují opěrnou hranu pod parapetem nebo atikovým plechem, zamezují zatékání dešťové vody do zateplovacího systému. Rohové lišty chrání systém v exponovaných místech s rizikem většího poškození rohů. Ukončovací lišty slouží k přesnému ukončení povrchové úpravy v systému kde je to požadováno (ukončení v ploše, změna struktury nebo tloušťky apod.)
  • Soklové lišty - hliníkové lišty pro založení izolantu
  • Dilatační profily - slouží všude tam, kde je třeba eliminovat rizika popraskání povrchové úpravy zateplovacího systému, například velké souvislé plochy, napojení dvou různých systémů, napojení budov jak v rozích, tak i v ploše apod.
  • doplňky fasády

  • Kombi lišty - hliníkové nebo PVC rohové lišty, kombinované se špičkovou tkaninou Vertex, zajišťující spolehlivou ochranu a zpevnění rohů staveb se zateplovacím systémem. Díky své kvalitě eliminují ztráty poškozením lišt již před montáží a zabudované v systému dlouhodobě plní svou funkci tak jak je požadováno
  • Tkaniny pro ETICS - sklovláknité tkaniny s protialkalickou povrchovou úpravou sloužící jako součást výztužné vrstvy každého zateplovacího systému
  • Zatloukací hmoždinky - k připevnění zakládací sady a soklových lišt ke zdivu
  • Vymezovací podložky - k vyrovnání nerovností podkladu při montáži zakládací sady a soklových lišt
  • Spojky soklových lišt - napojení soklových lišt v rovině
  • Talířové hmoždinky - pro montáž zateplovacích systémů
  • Držáky izolace EJOT - dvojdílné držáky pro upevnění izolací pod odvětrávanými fasádami
  • doplňky fasády

  • Šrouby pro použití s držákem izolace EJOT
  • Držáky izolace na dřevo a plech
  • Zátky, izolační talířky - pro tepelné zalícování technologických otvorů po talířových hmoždinkách
  • Elektroinstalace pro ETICS - pro profesionální a bezpečnou montáž elektroinstalace (světla, prostupy kabelů, vypínače apod.) na zateplené fasády
  • Začišťovací lišty pro zateplení - lišty HPI, MAT, APU, lišty s tkaninou pro zateplovací systémy, pro napojení rámů výplní stavebních otvorů a zateplovacích systémů

Naši dodavatelé:


Tepelná izolace

tepelná izolace fasády

Statistiky hovoří jasně - ať už jde o dřevostavbu nebo zděný dům, fasáda rodinného domu se podílí přibližně 30 % na celkovém úniku tepla z objektu. V budovách se přes 70 % energií spotřebuje na vytápění a chlazení. Zateplení sníží spotřebu tepla v zimě a zároveň spotřebu energie na chlazení v létě. Odborným a správně provedeným zateplením může majitel domu ušetřit více než 50 % nákladů na vytápění, zvýšit hodnotu nemovitosti a zlepšit její vzhled. Zateplení rodinného domu také prodlužuje životnost konstrukce, která pak netrpí teplotními rázy.

Pro zateplení fasády Vaší stavby nabízíme:

  • Fasádní polystyren - nejlevnější izolant pro zateplení fasády, jeho výhodou je nízká hmotnost, dobrá opracovatelnost a velmi nízká nasákavost. Nevýhodou je nižší pohltivost zvuku a hlavně malá odolnost proti požáru. Tepelným odporem, difusním odporem (schopností dýchat) a životností se fasádní polystyren vyrovná deskám z minerální vlny.
  • Šedý fasádní polystyren – používá se pro efektivnější zateplení domu (o cca 20%) při zachování stejné síly izolace jako u klasického bílého polystyrenu. Desky šedého polystyrenu obsahují nanočástice grafitu, který odráží teplo zpět k jeho zdroji a tak zvyšuje izolační účinek. Vzhledem k výbornému součiniteli tepelné vodivosti tohoto šedého polystyrenu 0,032 W/mK se šedý polystyren řadí k polystyrenovým izolacím s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi. Šedý polystyren je vhodný nejen pro dodatečné zateplení starších domů, ale je doporučován i pro zateplení pasivních a nízkoenergetiských domů kontaktním zateplením.
  • Fasádní desky z minerální vlny jsou vysoce kvalitní tepelnou izolací pro zateplení fasády s výhodou vyšší zvukové pohltivosti, vysoké odolnosti proti teplotnímu zatížení a požáru.
  • Fasádní desky z extrudovaného polystyrenu se používají pro náročné nebo luxusní aplikace zateplení fasády, vynikají lepším tepelným odporem, nenasákavostí a vysokou pevností v tlaku. Jsou o něco dražší než desky z minerálních vláken.

Systémy zateplení objektů:

tepelná izolace fasády

  1. Kontaktní zateplení (ETICS) - patří k nejrozšířenějším technologiím zlepšujícím tepelně-technické parametry obvodových plášťů budov. Izolant je k podkladu přilepen a následně ukotven hmoždinkami. Na samotný izolant se pak nanese stěrková omítka se ztužující síťkou. Pro kontaktní zateplení se jako izolant nejčastěji používá:
    • fasádní polystyren
    • desky nebo lamely z minerálních vláken
    • materiály na bázi polyuretanu (PU) a polyisokyanurátu (PIR)
    • Přednosti kontaktního zateplení - největším přínosem je nízká cena, dále možnost zateplení i poměrně členitých ploch, kdy je na izolant možné přilepit i drobnější tvarové prvky (římsy, pilastry atd.). Díky tomu si mohou domy i po provedení zateplení zachovat stejný vzhled jako před ním. Zákazníkům nabízíme velký výběr omítek v mnoha barvách s různými strukturami povrchů (např. hladký, škrábaný).


  2. Zateplení odvětrávané fasády - základem odvětrávané fasády je svislý rošt, který vytvoří odvětrávanou mezeru mezi stěnou domu a fasádním obkladem. U rodinného domu je dostačující provětrávaná 4 cm mezera mezi domem a fasádním obkladem (4 cm je minimum, pokud dáte 6 cm, bude řešení ještě lepší). Čím delší je však provětrávaný úsek, tím je třeba mezera větší. U bytových domů se tak můžete setkat i s odvětrávanou mezerou okolo 10 cm. Mezi roštem a stěnou domu (nezáleží na tom, zda se jedná o dřevostavbu nebo stavbu zděnou) se umísťuje difúzní fólie, která pomáchá chránit samotnou stavbu proti vlhkosti a přitom umožňuje průnik vodních par směrem ze stavby do exteriéru.
    • Standardní difúzní fólie - učené gramáží (čím vyšší tím lepší, ideálně okolo 125-175 g). Tyto fólie se používají u dřevěných palubkových provětrávaných fasád, které nemají přiznané mezery. Jedná se o běžné fólie používané např. i ve střešních konstrukcích.
    • UV stabilní difúzní fólie - tato fólie se používá pro odvětrávané fasády, jejichž fasádní prvky mají přiznané mezery. U klasických fólií by UV záření způsobilo degradaci samotné fólie a jejích funkcí. Každá UV stabilní fólie má navíc údaj pro jak široké mezery ve fasádních palubkách nebo jiných obkladech je určená.

    Pozor na hlodavce u provětrávané mezery - nasávací hrana se opatřuje speciální mřížkou proti hlodavcům.


Naši dodavatelé:


Napište nám

  
Nahoru