Nabízíme široký sortiment kvalitních stavebních materiálů od prověřených českých a světových výrobců. V kombinaci s našimi službami jsme schopni zákazníkům nabídnout komplexní servis při realizaci jejich stavebních projektů. A to doslova od základů až po střechu.
přinášejí vyšší standard povrchů stěn a přesné zpracování detailů. V konečném součtu je jejich použití racionální a cenově výhodné. Sádrové omítky doplňují zateplení stavby díky nízké hodnotě součinitele tepelné vodivosti a slouží jako hygrotermální regulátor. Snižují nebezpečí vzniku kondenzace vodních par. Podklad pod sádrové omítky musí být dostatečně pevný, únosný a soudržný. Pro zajištění sjednocení vlastností podkladu nebo jako adheze následujících vrstev jsou vhodné základní nátěry vyrovnávající nasákavost na silně nebo nerovnoměrně savé podklady (cihelný střep, pórobeton ad.) a nátěr pro nanášení na betonový podklad.
v dnešní době možného přesného zdění nabízí tato varianta úsporu materiálu bez nutnosti nanášení silné vrstvy omítky nebo vícevrstvých omítkových systémů. Vhodné především pro pórobeton, kde umožňuje nanášení na podklad bez kontaktního můstku či penetrace. Svou univerzálností však vyhovuje i jako povrchová vrstva na monolitickém i prefabrikovaném betonu, přesném zdění z vápenopískových cihel nebo jako štuková vrstva na původní jádrové omítky. V případě ručního zpracování se jedná doslova o hobby produkt, který má výbornou přídržnost k podkladu a při zachování technologického postupu lze dosáhnout vynikajícího výsledku i bez zednické praxe. Jednoduchý a efektivní způsob zpracování doplněný o výborné užitné vlastnosti a atraktivní povrchy se tak stává jedinečnou kombinací pro Váš interiér.
ideální omítka na ostění při výměně oken, jsou určeny pro rychlou a efektivní úpravu menších ploch nebo pro vyspravení podkladu před plošným stěrkováním nebo pro zaplnění instalačních drážek.
tradiční omítkové systémy jednovrstvé nebo jádrové doplněné o vrchní vrstvy štuků a stěrek. Tyto systémy jsou dlouhodobě ověřeným řešením povrchových úprav stěn a stropů v exteriéru i interiéru. Omítky lze užít na všechny běžné podklady, akumulují teplo, regulují vlhkost v interiéru, vyznačují se jednoduchým a rychlým zpracováním, možností kombinace s jednotlivými typy omítek a snadným docílením atraktivního výsledného povrchu.
Podklad musí být pevný, bez uvolňujících se částic, zbavený prachu, nátěru, zbytků odformovacích prostředků a solných výkvětů. Musí být dostatečně drsný, suchý a rovnoměrně nasákavý. Povrch nesmí být vodoodpudivý
nabízíme široký sortiment doplňkových výrobků pro dokonalý vzhled finální omítky
barvy určené pro užitkové a hospodářské prostory v interiéru i exteriéru, se zlepšenými vlastnostmi klasických nátěrů, odolné vůči otěru za mokra, s výraznou krycí schopností.
určené k tónování fasádních a vnitřních disperzních i klasických nátěrů, případně k přímé aplikaci
viz. Omítky
rozpouštědlové olejové lazury tenkovrstvé a středněvrstvé alkydové lazury profesionální kvality pro ochranné a dekorativní nátěry dřevěných povrchů.
nátěry pod obklady a dlažby balkónů, teras a lodžií, v koupelnách, bazénech nebo vodních nádržích. Hydroizolace základů staveb, pod obklady a dlažby hydroizolace podlah pod i nad topné médium, opravy průsaků studničních skruží, izolace sklepních prostor, opěrných zdí, antikorozní nátěry ocelových konstrukcí.
bezbarvé nátěry pro zamezení přístupu vody do konstrukce povrchu, pronikají do malé hloubky porézních materiálů a vytváří voduodpudivou vrstvu
Nabízíme lepidla pro obklady a dlažby, pro užití v exteriéru i interiéru, lepidla speciální, rychletuhnoucí, určená pro přímé užití – s jejich výběrem vám rádi pomůžeme.
Venkovní obklady jsou určeny na obklad fasád, soklů, teras nebo plotů. Jsou vhodné do extrémních podmínek, kde od obkladu očekáváme vysokou odolnost - mrazuvzdornost, voděodolnost a žáruvzdornost. Mezi venkovní obklady řadíme betonové obklady, keramzitové obklady a tradiční cihlové pásky. Všechny venkovní obklady lze použít i do interiéru.
Lepení obkladů realizujeme za pomocí speciálních lepidel, které odolávají změnám počasí. Venkovní obklad je podle typu určený k bezspárovému uložení, nebo se po nalepení spáruje spárovací hmotou. Všechny obklady je důležité na závěr impregnovat, aby byl obklad chráněný a krásný po mnoho dalších let.
K většině obkladů se vyrábí rohové prvky - jsou to rohové obklady, které umožňují přirozený přechod mezi stěnou a rohem.
1. Betonové obklady - patří mezi velice oblíbenou variantu finální úpravy fasády. Detailně napodobují strukturu přírodních materiálů, jako je břidlice, kvarcit, pískovec, opuka, cihla a mnoho dalších. K dostání jsou v mnoha barevných odstínech, takže uspokojí i náročnější požadavky. Oproti kamenným obkladům jsou obklady z umělého kamene levnější a také lehčí, proto se s nimi lépe pracuje a lze je použít také na zateplené fasády. Fasádní obklady lze využít kromě exteriéru také ve vnitřních prostorách. V moderních interiérech dnes již velmi často patří dekorativní obložení přírodního typu.
2. Keramzitové obklady- jsou o 35% lehčí než srovnatelné obklady z betonu a proto mnohem vhodnější jak pro exteriérové i interiérové použití. Vlastnosti keramzitu:
3. Cihlové obklady - vyráběny z přírodních materiálů, vysoce kvalitní a vhodné pro realizaci velkého množství různorodých projektů, a to i v kombinaci se zateplovacími systémy. Jsou vhodné jak pro venkovní obklady, tak pro obklad interiéru. Estetická stránka stěn s lícovými cihlami, obkladovými pásky nebo plochy s položenou cihelnou dlažbou jsou nesmírně působivé. Obkladové lícové pásky nabízíme v mnoha odstínech, povrchových úpravách, rozměrech, klasických a rustikálních provedení.
Statistiky hovoří jasně - ať už jde o dřevostavbu nebo zděný dům, fasáda rodinného domu se podílí přibližně 30 % na celkovém úniku tepla z objektu. V budovách se přes 70 % energií spotřebuje na vytápění a chlazení. Zateplení sníží spotřebu tepla v zimě a zároveň spotřebu energie na chlazení v létě. Odborným a správně provedeným zateplením může majitel domu ušetřit více než 50 % nákladů na vytápění, zvýšit hodnotu nemovitosti a zlepšit její vzhled. Zateplení rodinného domu také prodlužuje životnost konstrukce, která pak netrpí teplotními rázy.
Přednosti kontaktního zateplení - největším přínosem je nízká cena, dále možnost zateplení i poměrně členitých ploch, kdy je na izolant možné přilepit i drobnější tvarové prvky (římsy, pilastry atd.). Díky tomu si mohou domy i po provedení zateplení zachovat stejný vzhled jako před ním. Zákazníkům nabízíme velký výběr omítek v mnoha barvách s různými strukturami povrchů (např. hladký, škrábaný).
Pozor na hlodavce u provětrávané mezery - nasávací hrana se opatřuje speciální mřížkou proti hlodavcům.
Strana 1 z 2